F Ü G G E L É K
MISKOLC VÁROS 2015. ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ
BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSÁHOZ
1. / Játékvezetők.
A kisorsolt bajnoki mérkőzésre a játékvezetőket a versenybizottság biztosít. Abban az esetben, amikor a kijelölt első mérkőzésre a játékvezető nem jelenik meg, a két csapat közös beleegyezéssel kijelölhet bármely személyt a mérkőzés levezetésére. A kijelölt személyt a játékvezetői díj csak akkor illeti meg, ha az LSZ játékvezetői bizottságának tagja. A versenyjegyzőkönyvbe rögzíteni kell, hogy a mérkőzést közös megegyezéssel megbízott személy vezette le.
Ha a két csapat nem tudott megegyezni a játékvezető személyében, akkor a helyszínen kell megállapodni az új mérkőzés időpontjában.
A mérkőzés időpontjáról 8 napon belül értesíteni kell a versenybizottságot.
2./ Játékos igazoltatás, versenyjegyzőkönyv.
A mérkőzésen résztvevő játékosok igazolása az Egyesület által kiadott fényképes igazolvánnyal történik. A csapatok igazolását mindig a játékvezetőnek kell elvégezni, a mérkőzés kezdete előtt egyeztetve a versenyjegyzőkönyvben szereplők névsorával. Az Egyesület által kiadott igazolvány hiányában a játékos nem vehet részt a mérkőzésen.
Annak a játékosnak az igazoltatását, aki a mérkőzés kezdési időpontjára nem érkezett meg, a mérkőzés után kell elvégezni. Amennyiben igazolványát nem tudja bemutatni, csapatára a jogosulatlan játék következményei vonatkoznak.
A mérkőzésről jegyzőkönyvet mindig a pályaválasztónak feltüntetett csapat köteles készíteni. A jegyzőkönyv minden egyes rovatát értelemszerűen kell kitölteni és olvasható aláírással ellátni.
A csapatvezető vagy csapatkapitány a mérkőzés előtt köteles a jegyzőkönyvet aláírnia, aláírásával hitelesíteni a jegyzőkönyvben szereplő adatok valódiságát. A jegyzőkönyvre semmilyen megjegyzést nem lehet írni.
A jegyzőkönyvet három példányban kell elkészíteni. Az első példányt minden esetben a játékvezető köteles leadni a Játékvezető Bizottságnak, a második példányt a vendégcsapat kapja, míg a harmadik példány marad a hazai csapatnál.
Abban az esetben, ha nem jelenik meg játékvezető, és a csapatok közös megegyezéssel lejátszották a mérkőzést, a jegyzőkönyv első példányát a pályaválasztó csapat képviselője a mérkőzést követő hét keddjén köteles eljuttatni a Játékvezető Bizottságnak.
3./ Kiállítás.
Bajnoki mérkőzésen a játékvezető által véglegesen kiállított játékos a Fegyelmi Bizottság által megszabott büntetés letöltéséig nem szerepelhet.
Kiállítás esetén a játékvezető a versenyjegyzőkönyvben az illető neve mellett " Véglegesen kiállítva " szóval jelezze a kiállítás tényét, hogy a csapat minden kétséget kizáróan értesülhessen arról, hogy a játékos játékjoga fel van függesztve.
A mérkőzésen véglegesen kiállított játékos helyett más játékos nem állhat be.
A véglegesen kiállított játékos igazolványát a játékvezető a jegyzőkönyvvel együtt leadja a Fegyelmi Bizottságnak.
A Fegyelmi Bizottság a kiállítást követő hét keddjén tárgyalja a kiállított játékos ügyét.
A kiállított játékos csapatvezetője a fegyelmi büntetés lejárta után kapja vissza játékosa igazolványát az Egyesület hivatali helyiségében.
4./ Rendezők.
A mérkőzések zavartalan lebonyolítása érdekében a pályaválasztó csapatok kötelesek rendezőkről gondoskodni.
Anyagi és személyi feltételek hiánya miatt minden egyes pályaválasztó csapat (a mérkőzés versenyjegyzőkönyvében szereplők) egyben a mérkőzés rendező gárdája is (minimum 4 fő, max. 12 fő). a hazai csapat vezetője - aki a jegyzőkönyvet aláírta - köteles a jegyzőkönyv első példányának ( játékvezetői példány ) hátára nyomtatott betűvel a nevét és lakcímét ráírnia, mint a rendező gárda vezetője.
A mérkőzéseken a közönség magatartásáért a pályaválasztó csapat, a játékosokért a csapatvezető, a játékszabályok maradéktalan betartásáért a játékvezető a felelős.
A rendezők feladata nem fejeződik be a játék lefújásával, a mérkőzés idejének lejártával. Biztosítaniuk kell a csapatok, a játékvezető zavartalan levonulását, a nézők távozását.
5./ A vétkes csapat büntetése.
Ha a bajnoki mérkőzés az egyik csapat hibája, mulasztása miatt maradt el, a 3 bajnoki pontot 3 - 0-ás gólkülönbséggel kell a vétlen csapat javára igazolni.
Ha pedig az elmaradásban mindkét csapat hibáztatható, akkor egyik csapat sem kap bajnoki pontot, és a mérkőzést 0 - 0-ás gólkülönbséggel kell igazolni.
Ha egy csapat nem jelenik meg a kijelölt bajnoki mérkőzésen, akkor a már megszerzett pontjaiból 1 büntetőpont levonást kap.
6./ Várakozási idő.
A kijelölt mérkőzések kezdési időpontjától számított 10 percet kell várni a játékvezetőre, illetve a csapatoknak egymásra. Olyan eseteknél, amikor nem a fentiekben leírtakra kell várni, hanem más egyéb dolog adódik (pl. pálya foglalt, öltöző foglalt, stb.) el kell tekinteni a 10 perces várakozási időtől, ha az nem veszélyezteti a 2 x 25 perces teljes játékidő lejátszását.
Későbbi kezdés miatt nem tagadhatja meg a játékvezető a mérkőzés levezetését.
Nem kell a 10 perces várakozási időt megvárni, ha a csapatok a minimális létszámmal (4 fő) megjelentek a pályán, a mérkőzést el kell kezdeni!
7./ Elhalasztott, elmaradt mérkőzés.
A kijelölt bajnoki mérkőzést elhalasztani az eredeti időpont előtt minimum 7 nappal írásos kérelem alapján lehet.
A 7 napon belüli halasztási kérelem bejelentés érvénytelen, ami alapján a pontozás a meg nem jelenési eset szerint történik.
A módosítási kérelmet írásban, két példányban 2.000 Ft módosítási díj befizetése mellett kérheti a csapat a versenybizottságtól. A mérkőzés időpontjának módosítása csak a versenybizottság írásos engedélye alapján lehetséges.
Egy mérkőzést két alkalommal elhalasztani nem lehet.
A nyári szünet kezdetéig, július 10-ig elhalasztott mérkőzéseket legkésőbb az őszi szezon kezdetéig, azaz augusztus 24-ig be kell pótolni.
Az augusztus 24-e után elhalasztott mérkőzéseket legkésőbb október 09-ig be kell pótolni. Az utolsó két fordulóba és az utolsó forduló utáni időpontra mérkőzést halasztani nem lehet!
Elmaradt mérkőzés újrajátszásának időpontját a két csapat írásban köteles leadni a LSZ-be a mérkőzés elmaradását követő 8 napon belül.
A megegyezett, vagy a versenybizottság által kijelölt új időpontban, ha a játékvezető nem jelenik meg, a két csapatnak közös megegyezés alapján ki kell jelölni szükség játékvezetőt, és azzal a mérkőzést lejátszani.
8./ Mérkőzés félbeszakadása.
Ha egy mérkőzés rendzavarás vagy kedvezőtlen időjárás (vihar, sűrű köd, villámlás stb.) miatt ideiglenesen félbeszakadt, a félbeszakadás okának megszűnése után a mérkőzés folytatható.
Nem folytatható a mérkőzés tettlegesség esetén!
Tettlegesség, pl. ha a játékvezetőt vagy játékosokat kővel, fadarabbal, üveggel vagy bármely tárggyal megdobják, ha a játékos a labdával szándékosan megdobja a játékvezetőt, szándékosan nekirúgja a labdát a játékvezetőnek, a játékvezetőt megütik, leköpik, stb.
Ha a mérkőzés félbeszakadásáért az egyik csapat hibáztatható, akkor a mérkőzés bármikor szakad félbe, a vétlen csapat javára kell igazolni mégpedig
- ha a vétlen csapat győzelemre állt, 3 vagy annál nagyobb gólkülönbséggel, akkor a pályán elért gólkülönbséggel 3 bajnoki ponttal,
- ha 3-nál kisebb gólkülönbségű győzelemre, döntetlenre vagy a vétlen csapat vesztésre állt a mérkőzés félbeszakadásakor, az esetben 3 - 0-ás gólaránnyal és 3 bajnoki ponttal kell igazolni a mérkőzést a vétlen csapat javára.
9./ A bajnokságból történő törlés, visszalépés.
Ha egy csapat a bajnokság során negyedik alkalommal nem jelenik meg a kiírt időpontban a mérkőzésen, kizárásra kerül.
A bajnoki év alatt - bármelyik időszakban meg nem jelenés miatt törölt, vagy egyéb okból visszalépett csapat eredményét addig lejátszott valamennyi mérkőzésre vonatkozóan meg kell semmisíteni és a bajnoki táblázat utolsó helyére kell sorolni.
Bármely oknál fogva törölt vagy visszalépett csapattal szemben elért eredményt az ellenfeleknél is meg kell semmisíteni még akkor is, ha a csapat a tavaszi idényt végigjátszotta volna.
Játékjogát a csapat csak a törlést, illetve a visszalépést követő második évben kapja vissza és ekkor nevezhet a legalacsonyabb osztályba.
A törölt, illetve visszalépett csapatok játékosainak játékjogát a Versenybizottság a bajnokság befejezéséig, illetve 3 hónaptól 9 hónapig terjedő időtartamig megvonhatja.
10./ Óvás a bajnoki mérkőzés eredménye ellen.
A bajnoki mérkőzés eredménye ellen a mérkőzés napját követő 8 naptári napon belül óvás nyújtható be a bajnokságot lebonyolító labdarúgó szövetségnél.
Óvási díj: 2.000 Ft.
Csak akkor kerülhet tárgyalásra az óvás, ha
- az óvási iratot 2 példányban írásban nyújtották be határidőn belül,
- az óvási díjat határidőn belül befizették,
- több csapatot érintő óvás esetén az érdekeltek számának megfelelő pld-bán küldték meg
Az óvási iratot,
Ha az óvási okot megírták, határidő után újabb óvási ok nem jelenthető be.
Fellebbezés
Az Egyesület Fegyelmi Bizottsága illetve szakbizottságai által hozott határozatok ellen fellebbezéssel lehet élni.
Fellebbezési díj 4.000,- Ft
11./ Játékjogosultságot kizáró ok.
Nincs játékjogosultsága annak a játékosnak,
- aki versenykiírás 2. pontjának (Alapfeltétel) nem felel meg,
- akit véglegesen kiállítottak és nem kapta vissza a játékjogát az adott mérkőzésre,
- aki a mérkőzés előtti igazolás alkalmával tagsági igazolványát nem tudja bemutatni.
- aki ellen fegyelmi eljárás indult
12./ Jogosulatlan játék következményei.
Annak a labdarúgónak a szereplése, aki a bajnoki mérkőzésen tiltó rendelkezés (eltiltás, kiállítás, játékjogának korlátozása stb.) ellenére szerepelt, jogosulatlan játéknak minősül.
A miatta megóvott mérkőzés eredményét meg kell semmisíteni és a 3 bajnoki pontot 3 - 0-ás gólaránnyal a vétlen csapat javára kell igazolni.
Amennyiben a jogosulatlan játék óvás nélkül jut a versenybizottság tudomására, a mérkőzés 3 pontját 0 - 0-ás gólkülönbséggel a vétlen csapat javára kell igazolni, és a vétkes csapat bajnoki összeredményéből annyiszor 1 büntető pontot kell levonni, ahányszor a jogosulatlan játékos játszott.
A jogosulatlanul szereplő játékost meg kell büntetni.
13./ Büntetések csapatokkal szemben.
Ha a mérkőzésen súlyos rendzavarás történt (félbeszakadt mérkőzés, stb.) rendezési hiányosságok miatt - a mérkőzés eredményének megsemmisítésén kívül - fegyelmi eljárás során az alábbi határozatok hozhatók:
- bajnoki pontok elvonása,
- bajnokságból való kizárás.
14./ Igazolási, átigazolási szabályok.
Minden játékosnak az Egyesület által kiadott fényképes tagsági igazolvánnyal kell rendelkeznie. Az Egyesület által rendezett bajnoki, kupa és egyéb mérkőzéseken csak a szabályosan igazolt illetve átigazolt labdarúgó vehet részt.
A tagsági igazolvány tartalmazza az igazolással és az átigazolással összefüggő adatokat. A tagsági igazolvány a labdarúgó tulajdona, melyet a csapatvezető kezel. Átigazoláskor a játékos kérésére a csapatvezető köteles a tagsági igazolványt átadni. Ennek megtagadása fegyelmi vétség.
A labdarúgó a kispályás labdarúgás sportágban csak egy sportegyesület, csapat sportolója lehet. Leigazolását követően azonnal játékjogosultsággal rendelkezik.
Új játékost a bajnokság folyamán bármikor lehet igazolni 2015. szeptember 25-ig.
Valamennyi bajnokságban a bajnokság illetve kupa befejezésétől a következő bajnokság illetve kupa megkezdéséig átigazolt labdarúgó rendelkezik játékjogosultsággal. Átigazolni egyik csapatból a másikba csak az átigazolási időszakban lehet. Az átigazolási időszak a 2015. évi szabadtéri bajnokságban 2015. március 16-tól április 06-ig, és július 11-től augusztus 23-ig tart.
Az a labdarúgó, aki 1 évig nem vett részt csapata bajnoki vagy kupamérkőzésén az 1 év letelte után bármikor átigazolhat egy másik csapathoz (új igazolásnak minősül).
Bármely bajnoki osztályban szereplő csapat labdarúgója egy OLD BOYS bajnokságban szereplő csapat tagja is lehet. A kettős szerepléshez az Egyesület Átigazolási Bizottsága ad ki számozott betétlapot, melyek csak az eredeti tagsági igazolvánnyal együtt érvényesek. Betétlapok kiváltására (új igazolás) és átigazolására a már említett igazolási és átigazolási szabályok vonatkoznak.
Az igazolás és átigazolás elvégzéséért a kérelem benyújtójának költségtérítést kell fizetnie. Az új igazolás díja 400 Ft, az átigazolásé 200 Ft.
15./ Egyéb rendelkezések.
- a mérkőzésen csak 15. életévét betöltött játékos szerepelhet,
- mérkőzés csak a LSZ technikai bizottsága által hitelesített pályán rendezhető,
- a pálya tulajdonosa illetve bérlője a szövetség technikai bizottsága felszólítására köteles a pályát a mérkőzésre alkalmas állapotban bemutatni hitelesítésre,
- a pálya alkalmasságának feltétele a szabályoknak megfelelő és látható vonalazás,
és a rögzített kapuk.
- a pálya hitelesítéséről jegyzőkönyvet kell készíteni,
- a hitelesítés a bajnoki év kezdetén történik,
- mérkőzést csak olyan pályán lehet megrendezni, amelyik rendelkezik zárható
öltözővel és fürdési lehetőséggel.
- a mérkőzésre kijelölt játékvezető kizárólagos jogköre annak megállapítása, hogy a játéktér és annak felszerelése a mérkőzés kitűzött idejében, játékra alkalmas-e vagy sem.
Miskolc, 2015. március 06.
A versenykiírást és a függeléket jóváhagyta:
Ferenci Tibor
elnök
|